Department of Information Technology

Directory by building at ITC

ITC building 1

Floor Room: Name
4 1408: Per-Olov Hammargren, 1410: Mathias Brännvall; Jonathan Vincent, 1411: Ann-Charlotte Sonnhammer, 1418: Bertil Gustafsson, 1421: Archit Gupta; Nilesh Gupta, 1422: Othmane Rezine, 1435: Bengt Jonsson, 1436: Olga Grinchtein, 1437: Anna-Helena Brandhammar, 1438: Roland Grönroos, 1439: Arnold Neville Pears, 1440: Karl Marklund, 1441: Anne-Marie Jalstrand, 1442: Nelly Fernando, 1452: Mohamed Faouzi Atig, 1453: Tuan Phong Ngo; Cong Quy Trinh, 1454: Parosh Abdulla, 1456: Bui Phi Diep; Yunyun Zhu, 1457: Amendra Shrestha
3 1306: Francisco Fernández; Huu-Phuc Vo; Albert Mingkun Yang, 1310: Ghafour Ahani; Tao Deng, 1316: Andreas Löscher, 1317: Mats Carlsson, 1318: Per Mildner, 1320: Michael Ashcroft, 1322: Kjell Winblad, 1335: Pawel Wiatr, 1336: Pierre Flener, 1337: Maria Andreina Francisco Rodriguez, 1338: Justin Pearson, 1339: Gustav Björdal, 1340: Sven-Olof Nyström, 1341: Lei You, 1345A: Di Yuan, 1353: Konstantinos Sagonas, 1354: Dave Clarke, 1356: Tobias Wrigstad, 1357: Stavros Aronis; Stephan Brandauer; Elias Castegren; David Klaftenegger; Magnus Lång; Magnus Norgren
2 1210: Christos Sakalis; Andreas Sembrant, 1216: Jonatan Lindén, 1218: Gaoyang Dai, 1219: Peter Backeman, 1220: Aleksandar Zeljic, 1221: Andra-Ecaterina Hugo, 1222: Trevor Carlson, 1235: Yi Wang, 1236: Syed Md Jakaria Abdullah, 1237: Pontus Ekberg, 1239: Stefanos Kaxiras, 1240: David Black-Schaffer, 1241: Alexandra Jimborean, 1242: Erik Hagersten, 1252: Xiuming Liu, 1253: Philipp Rümmer, 1254: Edith Ngai, 1256: Olle Gällmo, 1257b: Gregory Vaumourin, 1258: Ricardo Alves; Gustaf Borgström; Germán Ceballos; Moncef Mechri
1 1119: Magnus Själander, 1120: Anca-Juliana Stoica, 1135: Björn Victor, 1136: Jan Kudlicka, 1137: Lars-Henrik Eriksson, 1138: Arve Gengelbach; Anke Stüber, 1139: Tjark Weber, 1140: Johannes Borgström, 1141: Sophia Knight, 1142: Joachim Parrow, 1158: Mehdi Alipour; Johan Janzén; Kim-Anh Tran

ITC building 2

Floor Room: Name
4 2403: Pavol Bauer; Marco Capuccini; Siyang Wang, 2404: Hanna Holmgren; Slobodan Milovanovic; Simon Sticko, 2407: Anna Eckerdal; Hans Frimmel; Tom Smedsaas, 2409: Lina von Sydow, 2411: Sverker Holmgren, 2412: Emanuel Rubensson, 2414: Doghonay Arjmand, 2414a: Stefan Engblom, 2415: Malin Källén, 2415a: Torsten Andersson, 2418: Andreas Hellander; Andreas Hellander, 2419: Jonathan Bull, 2420: Agneta Hortlund; Carina Lindgren, 2421: Murtazo Nazarov, 2422: Carl Nettelblad, 2423: Kurt Otto, 2424: Salman Toor, 2435: Jarmo Rantakokko, 2436: Liselott Dominicus van den Bussche; Mattias Liefvendahl, 2437: Stefan Widgren, 2438: Zhao-Zheng Liang, 2439: Prashant Singh, 2440: Elias Rudberg, 2441: Karl Ljungkvist, 2442: Gunilla Kreiss, 2444: Kristiina Ausmees; Anastasia Kruchinina; Gustav Ludvigsson; Sonja Mathias; Timofey Mukha; Saleh Rezaeiravesh; Per Wahlund, 2446a: Martin Almquist; Ylva Rydin; Jonatan Werpers, 2448: Gong Cheng; Adrien Coulier; Fredrik Hellman, 2451: Owe Axelsson; Maya Neytcheva
3 2303: Helena Andersson; Kjartan Halvorsen; Muhammad Osama; Oscar Samuelsson; Guo Zhaoyu, 2304: Robin Eriksson; Jing Liu; Victor Shcherbakov; Igor Tominec, 2307: Ken Mattsson, 2309: Stefan Pålsson, 2311: Per Lötstedt, 2312: Elisabeth Larsson, 2318: Viktor Bro, 2319: Niklas Wahlström, 2320: Fredrik Olsson, 2322: Torsten Söderström, 2323: Johan Wågberg, 2324: Diana Yamalova, 2335: Peter Stoica, 2336: Dave Zachariah, 2337: Marcus Björk, 2338: Kristiaan Pelckmans, 2339: Rubén Cubo, 2340: Andreas Svensson, 2341: Tatiana Chistiakova, 2342: Alexander Medvedev, 2348: Ali Dorostkar; Sven-Erik Ekström, 2350: Anton Artemov; Fredrik Wrede; Afshin Zafari, 2353: Carl Andersson; Anna Wigren
2 2204A: Dick Elfström, 2204: Marina Nordholm, 2207: Torbjörn Wigren, 2209: Thomas Schön, 2211: Bengt Carlsson, 2212: Hans Rosth, 2236: Fredrik Lindsten, 2237: Lawrence Murray, 2238: Sholeh Yasini, 2239: Katarina Lindroth, 2250: Peter Ankerstål; Marcus Holm; Jukka Komminaho, 2253: Elisabeth Lindqvist
1 2103: Diane Golay; Thomas Lind; Jonas Moll; Gerolf Nauwerck, 2104: Ewert Bengtsson; Joakim Lindblad, 2104b: Åsa Cajander; Jan Gulliksen, 2107: Ingela Nyström, 2109a: Filip Malmberg, 2109b: Maxime Bombrun, 2111: Christer Oscar Kiselman; Kristina Lidayová; Sajith Kecheril Sadanandan, 2112: Amin Allalou; Stefan Seipel, 2114: Ludovic Blache; Ingrid Carlbom; Fredrik Nysjö; Fredrik Nysjö, 2115: Alex Yuan Gao; Mohammad Obaid; Maike Paetzel, 2118: Lena Nordström, 2119: Camilla Pajunen, 2120: Anders Hast, 2121: Heung Kook Choi, 2122: Ryoko Asai; Ida Löscher; Damian Matuszewski, 2135: Carolina Wählby, 2136: Petter Ranefall, 2137: Ida-Maria Sintorn, 2138: Natasa Sladoje, 2139: Ginevra Castellano, 2140: Lars Oestreicher, 2141: Robin Strand, 2142: Gunilla Borgefors, 2144: Teo Asplund; Eva Breznik; Gabriele Partel; Leslie Solorzano; Amit Suveer, 2145: Rebecca Andreasson; Anton Axelsson; Anders Persson; Bengt Sandblad, 2150: Kalyan Ram Ayyalasomayajula; Ekta Vats; Fredrik Wahlberg; Tomas Wilkinson, 2158: Mikael Laaksoharju, 2159: Mats Lind, 2160: Anders Brun, 2161: Iordanis Kavathatzopoulos, 2162: Anders Jansson

ITC building 4

Floor Room: Name
2 4204: Anneli Berglund; Loreto Skoknic; Emmaline Trossvik; Ingegerd Wass, 4208: Michael Thuné, 4209: Lotta Lundell, 4210: Anneli Folkesson; Peter Waites, 4214: Martin Agback; Pontus Freyhult, 4215: Ulrika Jaresund, 4216: Ulrika Andersson, 4218: Anna-Lena Forsberg
1 4107: Lennart Karlsson, 4108: Mona Claesson; Mats Lundin, 4109: Jessica Nettelblad; Erik Starbäck, 4110: Allan Arvidson; Linus Nilsson, 4111: Daniel Krzysztof Kulawiak; Michael Nordstedt; Andreas Vallin, 4112: Anders Andersson; Karolina Malm Holmgren, 4114: Henrik Hedlund, 4115: Björn Lindén; Astrid Raidl; Thomas Sundell, 4116: Joel Fredrikson, 4118a: Joakim Sjöåker

ITC building 19

Floor Room: Name
2 19205: Aletta Nylén, 19206: Mats Daniels, 19210b: Arnold Neville Pears, 19211: Anna Eckerdal, 19216: Anders Berglund, 19219: Stephen Frezza; Anne-Kathrin Peters, 19220: Fayiq Alghamdi; Tina Vrieler, 19221: Lars-Åke Nordén, 19223: Virginia Grande Castro; Kristina von Hausswolff
1 19107: Amin Kaveh; Davide Vega D'aurelio, 19110: Georgios Fakas, 19111: Khalid Mahmood, 19118: Kjell Orsborn, 19119: Matteo Magnani, 19134: Miran Nadir, 19137: Tore Risch

Ångström building 7

Floor Room: Name
2 72104: Ambuj Varshney, 72106: Thiemo Voigt, 72108: Kasun Hewage; Carlos Pérez Penichet, 72110: Per Gunningberg, 72111: Charalampos Orfanidis, 72114: Lorenzo Corneo, 72115: Laura Marie Feeney; Johan Fernquist; Torbjörn Fängström; Nike Hansen; Frederik Hermans; Lisa Kaati; Olof Rensfelt; Mats Thorburn; Hjalmar Wennerström; Junjie Xiong, 72401: Martin Jacobsson, 72402: Andreas Johnsson, 72405: Christian Rohner, 72407: Liam McNamara

Updated  2008-04-16 18:07:21 by Björn Victor.